Thriller opp på Skåla

Her har startfeltet akkurat begynt stigninga opp til 1848 meter høge Skåla. Frå venstre: Lars Erik Skjervheim (Voss), Tesfayohannes Mesfun Fisehatsion (Bodø), Jonathan Wyatt, Ahmet Arslan, Thorbjørn Thorsen Ludvigsen (BFG Fana) og Eirik Haugsnes (Pioner).

Her har startfeltet akkurat begynt stigninga opp til 1848 meter høge Skåla. Frå venstre: Lars Erik Skjervheim (Voss), Tesfayohannes Mesfun Fisehatsion (Bodø), Jonathan Wyatt, Ahmet Arslan, Thorbjørn Thorsen Ludvigsen (BFG Fana) og Eirik Haugsnes (Pioner). Foto:

Artikkelen er over 5 år gammel

Sjekk alle tidene. Sjå bilder frå løpet.

DEL

Jonathan Wyatt frå New Zeland gjekk til topps i motbakkeløpet Skåla opp.

Wyatt kom inn på tida 1.09.39, og var meir enn to minutt bak rekorden til tyrkiske Arslan. Men det var Arslan som var i leiinga heilt opp på Flatebreen, og det var først på den siste kilometeren på slutten at den den tidlegare verdsmeistaren avgjorde årets løp.

Arslan vart nummer to i løpet, med tida 1.11.49.

- Eg hadde teten til vi kom opp på Flatebreen. Då var eg heilt tom, og Jonathan Wyatt sprang forbi meg. Og eg hadde ikkje sjanse til å halde han, seier tyrkaren.

Hadde rekorden

Wyatt har vunne Skåla Opp før, sist gong i 2010. Då sprang han på det som då var ei rekordtid, 1.08.30. Han har også blir verdsmeister i motbakkeløp fleire gonger.

Etter dette har tyrkiske Ahmet Arslan vunne dei to føregåande utgåvene av løpet, men i år var det altså tid for tronskifte igjen. Rekorden til Arslan på 1,07,06 overlevde dermed årets løp.

Fire minutt bak

Heller ikkje på damesida vart det ny rekord på veg opp det som er rekna som Norges lengste motbakke.

Inger Liv Bjerkrem Nilsen frå Lillehammer kom i mål på tida 1.23.40. Og var med det om lag tre minutt bak rekorden til Anita Håkenstad Evertsen.

Under 2000

Arrangørane hadde eit håp om å nå 2000 deltakarar under årets løp, men det enda med 1798 deltakarar i dei to klassane i år.

748 stilte til start i konkurranseklassen, medan 1050 sprang i mosjonsklassen.

Sjå bilder frå fjorårets Skåla Opp

RESULTAT

Skåla opp

Loen idrettslag 17. august

Jenter 15-17 år:

1 Marte Håkenstad Bråten 1:41:13

2 Karoline Erdal, Førde Il 1:48:20

Kvinner 20-22 år:

1 Malene Blikken Haukøy, Il Høyang 1:40:27

2 Elisabeth Hildenes, Eid Il 1:42:11

3 Eirin Kvalheim, Måløy 2:16:23

4 Gunvor Johanne Veitebeg, Ntnui 2:16:37

Kvinner 23-34 år:

1 Inger Liv Bjerkrem Nilsen, Lillehammer O-Klubb 1:23:40

2 Merete Weng, Il Bul 1:33:13

3 Merete Helgheim, Deknepollen 1:37:17

4 Ingvild Årøen Lein, Kondis Ålesund 1:45:11

5 Elena Eide, Ernst&Young 1:50:52

6 Marianne Erdal, Bergen 1:51:03

7 Lina Rivedal, Bergen 1:51:04

8 Stine Mari Taule, Kyrkjebø 1:54:14

9 Mari Aksnes, Lauvstad 1:54:52

10 Karine Falck-Pedersen, Oslo 1:57:14

11 Hege Vagstad, Dale Il Sykkel 1:57:29

12 Kristin Syltesæter, Førde 1:59:23

13 Ragnhild Minde Romarheim, Hjellvik Il 1:59:28

14 Trine Økland Lien, Sweco Bil 1:59:31

15 Karen Sofie Åsemyr, Hjellvik Il 1:59:44

16 Elisabeth Gausdal, Nesttun 2:00:41

17 Ellen Vigen, Oslo 2:02:34

18 Ane Charlotte Christensen, Oslo 2:02:39

19 Camilla Ødegård, Tine 2:04:19

20 Hanne Nøvik, Ntnu 2:05:32

21 Guro Pauck Øglund, Oslo 2:06:59

22 Hilde Bøyum, Emas Amc 2:07:14

23 Therese Vågenes, Frekhaug 2:10:56

24 Anni Fretheim, Vik Il 2:11:44

25 Tone Marit Vedå, Hjellvik Il 2:12:11

26 Heidi Gravdal, Vassenden 2:13:36

27 Hilde Kristin Njøten, Dream 2:14:26

28 Marianne Midthun, Multiconsult Bil 2:14:29

29 Marit Aarnes, Supersprek 2:16:42

30 Jeanette Haga Holgersen, Lerøy 2:16:59

31 Hanne Marit Ulseth Bjerkan, Klæbu 2:21:49

32 Jorunn Hoås, Elnesvågen 2:28:17

33 Kjersti Gjerstad, Team Karlsmarka 2:30:25

34 Therese Syvertsen, Jølster Il 2:30:33

35 Andrea Drivenes, Lerøy 2:31:08

36 Camilla Sørensen, Jølster Il 2:33:45

37 Ida Kvalheim, Måløy 2:35:40

38 Beate Trellevik, Morvik 2:36:40

39 Lena Andreassen, Hokksund 2:42:57

40 Kristine Andersen,Team Fotopro 2:48:30

Kvinner 35-39 år:

1 May Britt Buer, Gular Il 1:24:58

2 Therese Sjursen, Bfg Bergen 1:31:37

3 Karine Fluge Ulleberg, Il Try 1:38:50

4 Benita Lundgren, Multitude Salomon Test 1:47:47

5 Susanna Niskanen, Eid Il 1:49:32

6 Ingrid Fjellestad, Eidsfossen Sykkel 1:50:45

7 Vibeke Raa, Morvik 1:52:30

8 Caroline Christie, Varegg Il (Melkesyren) 1:52:45

9 Anne Grethe Sandvik, Florø Sportsklubb 1:53:29

10 Mette Camilla Furustad, Bvif 2:05:20

11 Irene Winterthun, Statoil Bil 2:05:29

12 Mette Pettersen, Oslo 2:06:19

13 Gro Zahl, Paradis 2:07:03

14 Anne Nordahl, Bergen 2:15:55

15 Eva Bjørnevik, Dalebrand 2:17:28

16 Bjørg Elvevoll 2:18:10

17 Kate Birkelund, Fana 2:21:27

18 Bente Skogseide, Varegg Team Melkesyre 2:22:50

19 Inger Merethe Høydal, Sparebanken Sogn og Fjordane 2:25:59

20 Jannicke sekkingstad, Sekkingstad As 2:30:04

21 Nina Fosse, Nesttun 2:42:02

22 Siri Mitchell, Morvik 2:47:52

Kvinner 40-44 år:

1 Kirsten Marathon Melkevik, Gular 1:26:54

2 Janne Eikås, Jølster 1:43:04

3 Audil Kvåle 1:44:06

4 Vigdis Gaupholm Reigstad, Il Fri 1:44:22

5 Julia Connor, Innerleithen 1:54:00

6 Benedikte Liepelt, Molde Og Omegn 1:56:09

7 Merete Tviberg Torsvik, Godvik 1:58:56

8 Lin Wæhle, La Nucia (Alicante) 1:59:33

9 Bente Hermansen, Joggedilla 2:00:21

10 Tone Aarberg, Stråleterapien 2:00:53

11 Marianne Nesbø Ådland, Fri 2:01:40

12 Bente Berle, Team Melkesyre 2:04:53

13 Monica Sognnes Rasmussen, Fjellgeitene 2:05:24

14 Vibeke Ludvigsen, Varegg Team Melkesyre 2:07:30

15 Kjersti Westrum Flø, Hødd 2:08:17

16 Unni Austefjord, Frekhaug 2:13:30

17 Jorunn Sudbø Sivertsen, Il Gneist 2:13:41

18 Ellen Bakkene, Fana 2:19:05

19 Linda Larsen, Lerøy 2:28:22

20 Grete May Engeseth, Ståleterapien 2:47:26

Kvinner 45-49 år:

1 Anita Håkenstad Evertsen Øystre Slidre Il 1:30:47

2 Jeanette Amundsen Flaktveit 1:47:27

3 Camilla Grieg Grieg Team 1:50:13

4 Astrid Olafsdottir Fri 1:53:09

5 Grethe Albrektsen Trondheim 2:03:13

6 Therese Sæbøe Strand Måløy Idrettslag 2:04:09

7 Jorunn Lunde Fleten Holsen 2:09:34

8 Metta Aune Jakobsen Blåfall As 2:12:46

9 Turid H. Hustad Åndalsnes 2:12:47

10 Anne Elin Lunde Storesunde 2:14:47

11 Anne Berit Holsen Holsen 2:15:06

12 Gunn Haugen Klp 2:25:09

13 Siren Olsen Bergen 2:25:35

14 Inger Johanne Fjellanger Hillkillers 2:26:02

15 Torunn Herfindal Hib 2:31:24

16 Jorunn Førde Bolme Statoil 2:39:13

17 Kjersti Pisani Mjølkeråen 2:41:38

Kvinner 50-54 år:

1 Inger Dagny Saanum, Ge Healthcare 1:36:23

2 Marte Grahl-Madsen, Bergen 1:48:38

3 Rikke Lill Holund, Hufserypene Nittedal 1:56:49

4 Mary Moe, Bremanger Idtrettslag 1:59:08

5 Eva Jellestad, Bergen Kommune 2:00:45

6 Anna Ersland, Hsi 2:05:10

7 Anne Bjørsom, Vassmyra-Damene 2:07:22

8 Karin Collett, Hsi 2:09:17

9 Sissel Smaller, Chamonix Mont Blanc 2:10:55

10 Anita Olsen Kvaase, Mandal 2:11:35

11 Ann Berit Steiro, Førde Il 2:15:38

12 Grete Hamre, Syril 2:24:40

13 Andrine Gjerstad, Mjøsdalen ,l 2:34:47

14 Bodil Tessem, Kwintet 2:39:54

15 Gro Anderssen, Lerøy 2:50:55

Kvinner 55-59 år:

1 Anna Magrethe Tråve, Lærdal Il 1:43:58

2 Norunn Stavø, Florø Tif 1:50:43

3 Anne Line Johannesen, Fana Il 1:53:19

4 Bente Tøsse Morvik, Varegg Team Melkesyre 2:23:12

5 Linda Straume 2:38:20

6 Elsa Langhaug 2:48:12

Kvinner 60-64 år:

1 Ingunn Ytrehus Northern Runners 2:05:27

2 Solveig Arnhild Svardal Eikefjord I.l. 2:08:07

3 Liv Berge Åheim Il 1:18:56 1:03:00 2:21:56

Kvinner 65-69 år:

1 Berit Høyvik, Lillehammer 1:58:35

Kvinner 70-74 år:

1 Halldis Nagell-Dahl, Tif Viking 2:26:10

2 Turid Lid, Øystese Il 2:48:05

Gutar 15-17 år:

1 Rasmus Haugen, Hornindal Il 1:23:35

2 Andreas Rauset, Sandane Turn Og Il 1:28:39

3 Øyvind Odland, Nore Neset Il 1:32:27

4 Eirik Høydal ,Florø 1:46:44

5 Olav Schmitt Gran, Halden SK 1:48:10

6 Peter Falkevik, Skavøypoll Il 1:57:35

7 Lars Nyhammer, Hosøy Nbk 2:06:54

8 Jon Ingar Hamre, Moi Il 2:07:12

9 Sigmund Kvalheim, Måløy 2:09:50

10 Gaute Bø, Markane Il 2:13:10

11 Lars Andre Hamre Moi, Skate 2:16:56

12 Johannes Borch, Tromsø Løpeklubb 2:22:30

Menn 18-19 år:

1 Håvard Austevoll, Kalandseid 1:29:10

2 Torstein Bu, Førde 1:31:05

3 Eirik Voksøy Bringsvor, Sandsøy Il 1:32:10

4 Henrik Waagan Skarbø, Il Lauparen 1:37:26

5 Sebastian Aagnes, Bærums Skiklub 1:40:52

6 Vebjørn Hamre, Moi Il 1:58:10

7 Stewart Robertson, Svint Il 2:02:15

Menn 20-22 år:

1 Jørn Hustad, Åndalsnes If 1:23:39

2 Ole Martin Erdal, Førde Il 1:23:45

3 Nikolai Andersen, Aiv 2:12:52 50:39

4 Ørjan Vemmålsvik, Deknepollen 2:14:11

Menn 23-34 år:

1 Ahmet Arslan, Ankara 1:11:49

2 Thorbjørn Thorsen Ludvigsen, Bfg Bergen 1:11:55

3 Eirik Dagssønn Haugsnes, Il Pioner 1:13:03

4 Tomas Bereket, SK Vidar 1:13:27

5 Lars Erik Skjervheim, Voss Il 1:14:53

6 Arve Rindal, Eid I.l. 1:20:07

7 Arild Een, Voss Il 1:24:14

8 Roger Nevland, Gjesdal Il 1:24:50

9 Otto Eikeset, Sweco Bil 1:26:16

10 Knut Christophersen, Bergen 1:26:18

11 Svein Arne Haugen, Multiconsult Bil 1:27:42

12 Morten Gjendem 1:27:47

13 Espen Waage Skjeflo, Innstrandens Il 1:27:49

14 Knut Anders Hatlen, Stranda Il 1:28:29

15 Harald Sundgot, Borgen Sportsmaster 1:28:41

16 Vetle Thyli, Raufoss 1:28:58

17 Lars Eid Nielsen, Multiconsult 1:29:03

18 Gunnar Waage Skjeflo, Team Waage 1:29:22

19 Jan Roger Hagen, Straumsnes Il 1:29:36

20 Dagfinn Edvardsen, Nyborg 1:30:55

21 Jon Ivar Djønne, Il Fri 1:34:20

22 Trygve Andresen, Bergen 1:35:30

22 Jan Henrik Olsnes, Fri 1:35:30

24 Idar Heimdal Espe, Fjellgeitene.no 1:35:32

25 Thomas Finshus, Stegaberg 1:36:31

26 Christian Lønøy, Fjellgeitene 1:36:43

27 Bjørnar Hornnes, Vik Il 1:37:01

28 André Basteskår, Prakt Eiendom 1:37:19

29 Thomas Myrvold Ølness, Søfteland Friidrett 1:38:22

30 Erik Fristad Drageset, Fjellgeitene.no 1:38:29

31 Bjøro Nevland, Gjesdal Il 1:38:48

32 Leif Åge Svår, Hornindal 1:38:57

33 Vegard Hansen, Bergen 1:39:08

34 Johan Landrø, Multiconsult Bil 1:39:20

35 Stig Jarle Svardal, Swco Bil 1:39:25

36 Asgeir Årdal, Team Moses 1:39:26

37 Stian Tufte, Ullensaker SK 1:40:06

38 Andreas Hallan, Unitech Power Systems 1:40:27

39 Roger Edvardsen, Bergen 1:40:38

40 Mats Steinsland, Melkesyre.no 1:40:56

41 Askild Bø, Elverum 1:41:48

42 Emanuel Carlsson, Göteborg 1:41:56

43 Sigbjørn Emblem, Hakallestranda 1:42:24

44 Peter Stølen, Multiconsult 1:44:05

45 Kristian Årdal, Spar Handelshuset 1:44:27

46 Nikolai Hydle Rivedal, Veritas Bil 1:44:33

47 Asbjørn Øystese, Multiconsult 1:45:56

47 Kay Roger Haugen, Loen 1:45:56

49 Runar Andersen, Team Fotopro 1:45:58

50 Morten Eek, Pedro Asa 1:46:02

51 Kristoffer Rogne, Bulandet Il 1:46:18

52 Ole Daniel Nitter, Dream 1:47:42

53 Joachim Bernhardsen, Prakt Eiendom 1:47:46

54 Eivind Trippestad, Trøgstad 1:47:50

55 Jan-Eirik Småbrekke, Sweco Bil 1:48:03

56 Kristoffer Jacobsen, Bare David Skiklubb 1:48:11

57 Jonas Brännmyr, Ok Djerf 1:48:35

58 Carl W. Janssen, Nhhi 1:48:53

59 Eirik Andersen, Vestfossen If 1:49:22

60 Jonas Langeteig, Lerøy 1:49:28

61 Kenneth Vedvik, Eid Il 1:50:03

62 Andre Øygard, Fjærland Il1:50:27

63 Sindre Hansen, Mjøsdalen I.l 1:51:33

64 Arne Mjåtvedt, Sweco Bil 1:51:38

65 Lim Nordeide, Outdoor Bergen 1:51:59

66 Vegard Åstebøl Larssen, Måløy Il Sykkel 1:52:03

67 Halvor Lund, Ntnu 1:52:40

68 Geir Ove Pettersen, Lerøy 1:53:02

69 Jogeir Romarheim, Hjellvik Il 1:53:13

70 Roger Holte, Klæbu:53:58

71 Andreas Bratlie, Sweco Bil 1:54:15

72 Johan Hjartnes, Team Hjartnes 1:54:25

73 Lars Martin Håvardstun, Seige-Menn 1:55:58

74 Jonas Byrkjeland, Team Outdoor Bergen 1:56:51

75 Endre Edvardsen, Godvik 1:56:53

76 Harald Austrheim, Sweco Bil :57:00

77 Mattias Kullberg, Småkraft As 1:57:05

78 Marius Gaassand Jacobsen, Fjellgeitene.no 1:57:06

79 Endre Risøy, Eid Il 1:57:21

80 Ole Fiksdal, Frekhaug 1:57:23

81 Jon Andre Sørensen, Oslo 1:57:36

82 Jan Reidar Kalstad, Lerøy 1:58:02

83 Christian Carlson, Bergen 1:58:04

84 Erling-Andrè Kvistad Nilsen, Ålesund 1:58:06

85 Håkon Bergsodden 1:58:11

86 Magne Wathne, Stryn 1:58:12

87 Åge Fjellheim Midthun, Il Ny Von 1:58:29

88 Bent Vidar Kårstad, Småkraft As 1:58:31

89 Ben Holan, Vembli Fk 1:58:53

90 Johannes Nygaard, Vestringen Il /Mjøsen 1:59:01

91 Nicolay Jansen Wiig, Nhhi 1:59:09

92 Fredrik Bjørånesset, Prakt Eiendom 1:59:19

93 Frank- Jakob Sandbakk, Markane Il 1:59:24

94 Rune Holte, Ålesund 1:59:50

95 Tommy Totland Hauge, Seige-Menn 1:59:54

96 Kenneth Holte, Loddefjord 2:00:57

97 Lars Hovland, Sparebank1 2:01:20

98 Hallvard Breistein, Unitech Power Systems 2:01:25

102 Ronny Rongved Hansen, Team Karlsmarka 2:04:55

103 Stig Torheim, Byggmester Markhus 2:05:12

104 Bjørn Magne Olsen, Rsk 2:05:59

105 Kjetil Grung, Multiconsul Bil 2:06:01

105 Stian Garmann Oestreich, Multiconsult As 2:06:01

107 Jon Anders Birkeland, Hjellvik Il 2:06:13

108 Tore Haugen, Hankø Consulting 2:06:37

109 Harald Andreas N. Simonsen, Multiconsult 2:07:07

110 Remi Stusda,l Lerøy2:07:11

111 Øyvind Aass Øvre, Frogner Løp Og 2:07:19

112 Sindre Egeland, Multiconsult Bil 2:08:18

113 Frode Torvanger, Bergen 2:08:33

114 Einar Vadøy, Davik 2:09:05

115 David Basteskår, Bare David Klubb 2:09:15

116 Lorenz Pfeifer, Wien 2:11:43

117 Petter Riise Boska, Bellevue Athlete Club 2:11:56

118 Henrik Rachlew, Oslo 2:13:33

119 Hans Thorvald Nygaard, Vestringen Il2:13:50

120 Anders Anker-Rasch, Multiconsult 2:14:34

121 Eivind Berge Hofland, The Hoffice 2:16:06

122 Mats Hagen Tranvåg, Laksevåg 2:16:42

123 Ole-Jørgen Færø Straume 2:17:58

124 Jon Olav Stadheim, Stadheim 2:21:04

125 Joacim Johansen, Privatmegleren 2:26:39

126 Jørgen Egenes Nilsen, Lerøy 2:28:14

127 Hans- Fredrik Pedersen, Lerøy 2:45:22

Menn 35-39 år:

1 Orlando Edwards, London 1:13:38

2 Tesfayohannes Mesfun, Bodø Friidrettsklubb 1:20:05

3 Rune Olsen, Pwcbil 1:22:31

4 Ørjan Nilsen, Fjellgeitene 1:26:39

5 Sverre Nesdal Aske, Fjellhug Vereide 1:26:52

6 Geir Storetvedt Skaten, Opptur Motbakkeklubb 1:28:25

7 Jon Are Sundland, Il Fri 1:30:11

8 Helge Vestrheim, Austevoll Sykkelklubb 1:31:11

9 Anders Bringsvor, Sandsøy Il 1:32:10

10 Joar Moldskred, Hakallestranda 1:32:56

11 Rune Kalhagen, Nordfjordeid 1:33:26

12 Einar Johansen, Runner Up 1:33:36

13 Knut Magnus Ljåstad, SK Rye / Move Bil 1:35:45

14 Anders Johansen, Ottestad Sykleklubb 1:35:56

15 Stian Helgesen, Team Nipo 1:36:27

16 Jon Inge Kusslid, Førde 1:37:36

17 Bjarte Rasmussen, Ck Henie 1:38:24

18 Torgeir Dalseth, Team Moa Revisjon 1:39:30

19 Bjørn Oksavik, Oksavikingen 1:40:29

20 Lars Engeli, Fjellgeitene 1:40:34

21 Stian Hordvik, Thommessen 1:40:40

22 Håvard Alnes, Statoil Bil 1:40:42

23 Kjell Olav Kusslid, Haukedalen 1:40:46

24 Ole Martin Saltkjel, Bergen 1:41:28

25 Pål Thomassen, Fjellgeitene 1:41:54

26 Tormod Vågenes, Nordhordland Skiklubb 1:41:57

27 Steinar Haugen, Avinor 1:42:12

28 Arild Vonheim, Dnb 1:43:32

29 Arild Skriden, Skjåk Il 1:44:01

30 Kenneth Fure, Fjellhu/Vereide Il 1:44:45

31 Arne Sjursæther, Hordvik 1:44:46

32 Bjørn Magne Kleppenes, Hyen Il 1:44:57

33 Vegard Vågene, SK Brann 1:44:58

34 Björn Eide, Utopia 1:46:04

35 Helge Heimseter, Eikefjord Il 1:47:04

36 Stig Carlson, Team Supersprek:) 1:47:06

37 Bjarte Skår, Brødrene Dahl 1:47:21

38 Roald Nesse, Byggmester Markhus 1:47:33

39 Stig Savland, Tambarskjelvar 1:47:51

40 Øyvind Ska,r Rasta 1:48:15

41 Tobias Fridhed, Neumann Bygg As 1:50:27

42 Roger Erstad, Varegg/ Fjellgeitene 1:50:31

43 Arild Steinsland, Motbakkekameratene 1:50:56

44 Thomas Martinsen, Bergen 1:50:58

45 Geir Flatjord, Sparebanken Vest 1:51:31

46 Inge Andre Visnes, Almenning Il 1:51:37

47 Aslak Hordvik, Hordvik 1:51:45

48 Jonny Andersen, Team Karlsmarka 1:52:47

49 Øyvind Fanavoll Tvedt, Garnes 1:53:22

50 Espen Hordvik, Deloitte Bil 1:54:58

51 Knut Bolme, Trollheimen Klivarlag 1:55:22

52 Øyvind Hope, Hjellestad 1:55:28

53 Reidar Langeland, Team Arnanipa 1:55:57

54 Sverre Bringsrud Fekjær, Team Kjerringfri 1:56:05

55 Lars Otto Alme, Fjellhug/Vereide Il 1:56:16

56 Cato Indrebø, Spenst Førde 1:56:23

57 Frode Johannesen, Tertnes 1:56:49

58 Jarle Fretheim Konstali, Stryn Friidrett 1:58:02

59 Cato Richardsen, Kleppestø 1:58:26

60 Lars Arne Nes, Åkbil 1:58:42

61 Dag Tore Raknes, Morvik 1:59:16

62 Gunnar Husebø, Fana 1:59:20

63 Runar Vedå, Hjellvik Il 1:59:26

64 Karl-Magnus Tobiassen, Bergen 1:59:28

65 Espen Vangsnes Pedersen, Datametrix Bil 1:59:53

66 Geir Borge, Sognakrutt 2:00:56

67 Jan Bjarte Skrøppa, Førde 2:01:05

68 Remy Aasen, Ålesund 2:01:46

69 Rune Pedersen, Fri 2:02:13

70 Roger Eide, Airlift 2:02:59

71 Bård Svensen, Utopia 2:04:28

72 Øystein Tveiten, Privat 2:04:40

73 Thor Hvidsten, Bergen 2:07:39

74 Stian Rønnekleiv, Flora Ck 2:09:32

75 Gaute Grønfur, Jølster I.l. 2:09:38

76 Anders Rørvik, Ellingbø Vollen 2:10:46

77 Jan-Tore Nordberg, Odfjell Well Service 2:11:27

78 Marius Engeli, Fjellgeitene 2:12:24

79 Leif Egil Bjørsvik, Hsi 2:12:28

80 Eivind Iversen, Nesttun 2:13:06

81 Juha Latvala, Tampere 2:13:15

82 Jovard Valen, Mathopen 2:13:25

83 Anders Nagel-Dahl, Dbbi 2:16:25

84 Ørjan Tenden-Vie, Il Fri 2:16:59

85 Bjarte Aaland, Indre Arna 2:17:29

86 Torgeir Thunes, Bergen 2:17:31

87 Rune Offenberg, Oslo 2:18:01

88 Ketil Isaksen, Oslo 2:18:07

89 Andreas Iversen, Morvik 2:18:10

90 Idar Sekkingstad, Bravo Seafood 2:19:57

91 Eirik Villand, Florø 2:23:26

92 Brede Bredesen, Opset Bo Bil 2:29:11

93 Jon Andre Helbostad, Team Kjerringfri 2:34:50

94 Kristian Valaker, Team Bedbull 2:35:09

Menn 40-44 år:

1 Jonathan Wyatt, Atletica Trento 1:09:39

2 Jann Olav Tjønneland, Viksdalen Il 1:21:27

3 Roger Lillestøl, Sparebanken Sogn og Fjordane 1:21:43

4 Odd-Bjørn Hjelmeset, Bama 1:22:07

5 Jan Ove Standa,l Stryn T & Il 1:23:55

6 Sven Nylund, Molde Olymp 1:24:51

6 Paul Faulkner, Carnethy Hrc 1:24:51

8 Lars Olaf Haaheim, Varegg 1:26:28

9 Odd Arild Løseth, Il Høyang/sport'n 1:28:42

9 Ingvar Skaar, Statoil Bergen Bil 1:28:42

11 Per Eivind Gurvin, Førde Il 1:28:48

12 Ole Jonny Vallestad, Holsen 1:30:53

13 Harald Hauso, Arnatveit 1:31:48

14 Sigbjørn Fænn, Markane Il 1:32:21

15 Trond Inge Nilsen, Søfteland 1:32:45

16 Tore Instebø, Bergen Ck 1:32:54

17 Jarle Flo, Sogndal Il 1:33:56

18 Henrik Strøm, Roum Up And Coming 1:35:54

19 Bjarne Ludvigsen, Varegg Team Melkesyre 1:38:35

20 Kjetil Styrvoll, Søfteland I.l. 1:38:36

21 Ingvald Knivsflå, Geiranger Il 1:39:26

22 Kim Øivind Larsen, Eid Motbakkelag 1:39:58

23 Anders Jøranli, Uo And Coming 1:40:09

24 Cato Rachlew, Oslo 1:40:12

25 Gunnar Emblem, Hakallestranda 1:40:14

26 Rune K Skaar, Sula SK 1:40:44

27 John Hodnefjell, Måløy I.l. 1:41:01

28 Klas Færøvik, Opptur Motbakkeklubb 1:41:49

29 Rune Askeland, Fjellgeitene.no 1:42:18

30 Benny Østerbye Hansen, Eidsfossen Sykkel 1:42:30

31 Kent Sviggum, Avinor 1:42:35

32 Stig Amundsen, Indre Arna 1:42:54

33 Rune K. Aadland, Team Arnanipa 1:43:50

34 Cato Winterthun, Team Opptimist 1:45:05

35 Rudy Amundsen, Kleven 1:45:32 35:53

36 Kjell Morten Hamre, Vollen Comets 1:45:34

37 Øyvind Bjordal, Nesttun 1:45:39

38 Jakob Rusten, Mjøndalen 1:45:49

39 Johan Furunäs, Ifk Mariefred 1:45:53

40 Glenn Harald Tafjord, Sykkylven Il 1:45:57

41 Bjarte Osa, Loddefjord 1:46:00

42 Bjørn Berge, Førde 1:46:17

43 Knut Arve Helle, Førde Il 1:46:50

44 Morten Tronstad, Varegg Team Melkesyre 1:46:57

45 Martin Mølsæter, First Asset Management 1:47:27

46 Anders Espeset,Svanøybukt 1:48:12

47 Roger Nygård, Nordfjordeid 1:48:27

48 Frode Nygård, Kråkerøy 1:51:44

49 Richard Müller, Lyn/Godt Brød 1:51:50

50 Håkon Åsvang, Bravo Seafood 1:51:58

51 Håvard Kjempenes, Jølster Il 1:52:07

52 André Aune, Bravo Seafood Avd 1:52:13

53 Frode Vedå, Hjellvik Il 1:53:28

54 Knut Orre, Sykkylven Kommune 1:53:43

55 Geir Fauske, Tryg Forsikring 1:53:44

56 Tormod Iversen, Føde Ck1:53:59

57 Kjell Harald Otterlei, Langevåg Il 1:54:01

58 Arve Einar Sørland, Nordfjordeid 1:54:05

59 John Kenneth Porten, Embl 1:54:17

60 Christian Magnussen, Team F.l.opp 1:57:50

61 Jan Grov, Florø 1:57:57

62 Eirik Bergan, Mjøsdalen I.l 1:58:07

63 Jan-Erik Vangsnes, I.l Eldar 1:59:14

64 Lars Petter Osa, Bønes 1:59:43

65 Christopher Dahl, Team F.l.opp 2:00:01

66 Are Muri Team, Åjaaau 2:01:01

67 Birger Solheim, Paradis 2:01:15

68 Bjørnar Haveland, Førde 2:01:53

69 Jon Holsvik Sørland, Florø 2:02:25

70 Rune Blytt, Fyllingsdalen 2:02:29

71 Eivind Tjønneland, Viksdalen Il 2:04:45

72 Brynjar Gunnarskog, Arnanipa 2:04:51

73 Petter Furset, Forsvaret Kolsås Bil 2:05:27

74 Are Totland, Varegg Team Melkesyre 2:05:48

75 Helge Åkernes, Emblem I.l 2:06:05

76 Tor Anders Offerdal, Lærdal Il 2:06:08

77 Pål Fonn, Team Fana Glass 2:06:46

78 Kenneth Iversen 2:06:50

79 Torbjørn Vedå, Hjellvik Il 2:07:26

80 Bjørnar Leithe Borch, Tromsø Løpeklubb 2:09:35

81 Richard Bertelsen, Hjellvik Il 2:09:41

82 Karl Johannes Romarheim, Lindås Og Meland 2:12:41

83 Brendan Stewart Mitchell, Morvik2:14:13

84 Jan Sten Husøy, Il Valder 2:16:29

85 Ken Carlson, Måløy 2:16:36

86 Frode Sørhøy, Varegg Team Melkesyre 2:17:50

87 Frode Hellebust, Sunnfjord Energi 2:18:07

88 Svein Bruheim, Bravoseafood 2:18:14

89 Atle Kristian Hornnes, Førde Il 2:20:24

90 Terje Hopland, Hjellvik Il 2:20:32

91 Frode Sunde, Team Åjaaau 2:20:35

92 Jan Erik Skogseide, Varegg Team Melkesyre 2:25:09

93 Roy Arthur Høyvik, Btc/fjellgeitene 2:27:16

94 Arne Vatne, Lerøy 2:27:50

95 Arvid Mellingen, Syril 2:28:10

96 Terje Lunde, Dispa 2:37:43

97 Kenneth Hauge, Bruvik 2:38:07

98 Igor Kaberov, Lerøy 2:39:43

99 Øyvind Lien, Skåla Minutt For Minutt 2:40:24

Menn 45-49 år:

1 Kristen Skjeldal, Bulken Il 1:15:27

2 Kjell Erling Mundal, Fjærland 1:25:55

3 Kåre Aanensen, Sparebanken Pluss 1:26:33

4 Stein Aanensen, Mandal 1:30:28

5 Arvid Brudevoll, Vik Il 1:32:39

6 Geir Orrestad, Sogndal 1:33:11

7 Johannes Hovden, Hjellvik Il 1:33:24

8 Jørund Hammersvik, Førde 1:35:47

9 Geir Grindedal, Il Jotun 1:36:06

10 Jørn Lothe, Eidsfossen Sykkel 1:36:30

11 Trond Løkke, Sortland 1:36:36

12 Inge Værøy, Florø 1:37:53

13 Trond Midtkandal, Eidsfossen Sykkel 1:38:14

14 Geir Evensen, Statoil Bil 1:38:18

15 Tore Klanderud, Varegg 1:40:34

16 Arnstein Vatsaas, Volda Landgrenn 1:40:52

17 Harald Svein Nystøyl, Hakallestranda 1:40:55

18 Tom-Eirik Eikanger, Gular 1:40:58

19 Torbjørn Sætre, Moi Il 1:42:23

20 Ole Dag Auflem, Loen 1:42:24

21 Herman Erdal, Førde Il 1:42:32

22 Lars Rune Hamre, Moi 1:44:04

23 Ove Wolff, Hyllestad Il 1:44:13

24 Rune Wolff, Syril Il 1:44:15 1:44:15

25 Freddy Mossestad, Oldengutane 1:44:18

26 Eivind Rauset, Gfil 1:44:40

27 Martin Øvrebø, Måløy Il 1:45:40

28 Ben Sture Tveit, Tertnes 1:46:01

29 Rolf Lohne 1:46:26

30 Kjartan Øye, Koll 1:47:20

31 Magne Espelid, Mjøsdalen I.l 1:47:24

32 Per Endestad, Eikefjord Il 1:47:45

33 Helge Roska, Eidsfossen Sykkel 1:48:28

34 Svein Tore Tysseland, Samnanger Il 1:48:40

35 Kåre Bøe, Markane Il 1:49:19

36 Knut Hildre, Ålesund 1:49:50

37 Kjetil Flo, Stryn 1:50:20

38 Frank Bu, Tertnes Il 1:50:55

39 Per Jakob Kyrkjeeide, Team Motbakke 1:50:58

40 Bjørn Ulvang Tryg Forsikring 1:51:18

41 Jarle Rognø Yit Bil 1:51:37

42 Ketil Ola Skjelvan Varegg Team Melkesyre 1:52:34

43 Nils Tore Sæterdal, Fri 1:52:57

44 Kjell Ove Høydal, Florø 1:52:58

45 Vegard Skrede, Molde 1:53:04

46 Jonny Pedersen, Oldengutane 1:53:24

47 Jon Arne Skram, Måløy 1:53:47

48 Jarle Thorstensen, Oldengutane 1:54:25

49 Jan Hoel, Bergen 1:54:52

50 Martin Ramsdal, Flora Ck 1:55:23

51 Dag Andre Espeseth, Lerøy 1:56:02

52 Trond Naustdal, Pwc B.i.l. 1:56:36

53 Asbjørn Ekroll, Ålesund 1:56:52

54 Audun Bruflot 1:57:09

55 Asbjørn Årøen, Veten Il 1:57:19

56 Stein Kjetil Holvik, Team Bedbull 1:57:20

57 Oddgeir Bukve, Jotun Il 1:58:42

58 Fridtjof Fredriksen, Sykkylven Il 1:58:48

59 Jan Harald Pedersen, Hyen Il 1:59:24

60 Helge Reinholt, Treungen Il 1:59:50

61 Roy-Ove Halland, Il Fri 2:01:14

62 Bjørn Bungum, Unitech Powersystems 2:01:25

63 Roy Alapnes, Stil 2:01:42

64 Vidar Eide, Eidsfossen Sykkel 2:01:48

65 Stig Sandvik, Yit Bil 2:02:15

66 Ken Solheimdal, Molde 2:02:47

67 Arild Lingjerde, Oldengutane 2:03:38

68 Jan Ove Indrebø, Eid 2:03:49

69 Bjarte Sævig, Lerøy 2:04:25

70 Sverre Søraa 2:05:21

71 Bjørn Axel Gran, Halden SK 2:05:39

72 Bjørn Oskar Holstad, Hareid Il 2:06:14

73 Odd Atle Rygg, Måløy Il 2:06:16

74 Harald Mo, Pwc 2:06:20

75 Jan Ove Nesheim, Multisport Lyngdal 2:07:07

76 Jan Erik Øygard, Mef 2:07:21

77 Trond Einar Martinsen, Sweco Bil 2:08:14

78 Stein Otto Johannessen, Byggmester Markhus 2:08:18

79 Tormod Espelid, Mjøsdalen I.l 2:08:20

80 Dag Gjert Thomassen, Frekhaug 2:09:50

81 Olvar Øvrebø, Bergen 2:11:47

82 Jan Egil Gjørven, Markane 2:13:10

83 Morten Hilt, Embl 2:15:18

84 Roald Sporild, Unitech Power Systems 2:16:44

85 Atle Damm, Onninen Bil 2:16:45

86 Lars Inge Kårstad, Bygstad 2:18:03

87 Harald Engevik, Florø 2:19:12

88 Richard Cornell, Embl 2:21:48

89 Lars Tjugen, Rebil 2:29:12

90 Tore Fossen, Team Bedbull 2:34:25

91 Roald Duesund, Ask 2:35:26

Menn 50-54 år:

1 Magnor Rypdal, Isfjorden Il 1:22:37

2 Terje Hordnes, Bfg Bergen 1:29:57

3 Brigt Strømmen, Il Fri 1:30:57

4 Petter Kragset, Hakallestranda 1:31:22

5 Jan Arve Solheim, Eikefjord Il 1:31:30

6 Sverre Løken, Fossum If 1:31:55

7 Brynjulf Vonen, Varegg 1:32:19

8 Ole-Petter Soltvedt, Kalandseid Il 1:32:53

9 Terje Skinstad, If Sturla 1:33:29

10 Øystein Hanstveit, Mjøsdalen I.l 1:35:44

11 Jens Riis, Bergen 1:35:52

12 Henry Hammersland, Eidsfossen Sykkel 1:36:37

13 Ketil Horn, Asker 1:36:40

14 Dag Nylund, Nordbygda/Løten Ski 1:39:07

15 Per Oddvar Lien, Kyrkjebø Il 1:39:09

16 Martin Grahl-Madsen, Fana 1:39:34

17 Kjell Gaukstad, Lom Il 1:40:35

18 Jan Karsten Nygård, Bremanger Il 1:41:54

19 Kjell Øygard, Jølster Il 1:41:59

20 Stein Hefte, Mjøsdalen I.l 1:42:21

21 Torstein Tarraldsen, Treungen Il 1:42:54

22 Trond Andreassen, Espa 1:42:56

23 Morten Sæther, Oslo 1:43:55

24 Gullak Tonning, Hydro BILHøyanger 1:44:15

25 Hans-Aksel Fjelldal, Eid Il 1:45:04

26 Olav Kvalheim, Nyborg 1:45:12

27 Anders Bakkebø, Åheim Idrettslag 1:46:48

28 Magne Aksnes, Lauvstad 1:47:51

28 Erlend Folstad, Airlift 1:47:51

30 Åge Høines, Kondis 1:49:21

31 Jan Arne Nygaard, Molde Og Omegn If 1:50:29

32 Klaus Nyhammer, Knarvik Idrettslag 1:50:37

33 Morten Lossius, Nesøya 1:50:38

34 Jens-Eivind Kobbeltvedt, Abb Bil 1:51:45

35 Vidar Gjerstad, Mjøsdalen I.l 1:52:27

36 Egil Holvik, Almenning Il 1:53:54

37 Tony Kavli, Asker 1:54:17

38 Magnus Frøyen, Eikefjord Il 1:55:24

39 Terje Myklebust, Tussa 1:55:35

40 Dag Nestegjerde, Hydro Bil 1:56:00

41 Per Arild Tysse, Team Bulandet 1:56:18

42 Valter Midseter, Mjøsdalen I.l 1:57:16

43 Ove Tombre, Ytre Arna 1:57:18

44 Geir Solberg, Melkesyre.no 1:57:20

45 Tor Havåg, Ulstein Sykkelklubb 1:57:56

46 Hugo Bjørdal, Kondis 1:59:12

47 Steinar Austefjord, Justagjerdskameratane 1:59:21

48 Trygve Eriksen, Norengros K.j. Brusdal 1:59:27

49 Morthen Askildsen, Dnb 2:01:47

50 Einar Moen, Lærdal Il 2:01:57

51 Håkon Mogstad, Fana Il 2:03:08

52 Odd Arne Hanstveit, Mjøsdalen I.l 2:04:02

53 Bjørn Helge Kleppe, Mjøsdalen 2:05:23

54 Øystein Tombre Larsen, Melkesyre.no 2:06:27

55 Lars Olav Knutsen, Tysse 2:06:45

56 Halfdan Marøy, Ny Pers 2:07:08

57 Ole Morten Rønning, Øvrevoll/ Hosle I.l. 2:07:24

58 Øyvind Sandal, Tryg 2:08:00 45:23

59 Audun Rørvig, Ankeret 2:08:22

59 Hans Petter Røykenes, Klp 2:08:22

61 Are Selheim, Statoil Bil 2:08:25

62 Tor Magne Madland, Nesttun 2:14:01

63 Kjell Kleiven, Førde Il 2:14:53

64 Helge Skeie, Norwegian Hull Club 2:14:57

65 Jukka Peltala, Tampere 2:19:53

66 Geir Hundvebakke, Bergen 2:21:11

67 Åsmund Ellingsen, Blåfall As 2:21:41

68 Egil Kvalheim, Måløy 2:22:20

69 Asbjørn Røyrvik, Florø 2:24:04

70 Asgeir Thomassen, Gular 2:24:59

71 Geir Loftesnes, Spar Handelshuset 2:25:37

72 Ivar Humberset Volda T Og Il 2:29:41

73 Bjørge Christiansen Statoil 2:31:27

74 Sjur Clementsen, Kyma As 2:32:51

75 Eirik Bækkevold, Hsi 2:36:26

76 Christian Alejandro Garate, Team Melkesyre 2:46:57

77 Hermund Mjelstad, Syril 2:50:36

78 Nils Erling Yndesdal ,Syril 2:51:32

Menn 55-59 år:

1 Magnar Solheim, Norddalsfjord I.l 1:32:46

2 Bjørn Aanensen, Ryvingen Skiklubb 1:35:58

3 Lars Sverdrup-Thygeson, Høvik Jogg 1:36:28

4 Terje Torvanger, Bremanger Idrettslag 1:38:04

5 Erik Waage Nielsen Bodø 51:38:25

6 Arild Bjarkø Nord, Østerdal Ok 1:38:39

7 Øystein Øvsthus, Mjøsdalen I.l 1:39:45

8 Dag-Arne Eide, Eidsfossen Sykkel 1:40:52

9 Aage Torvanger, Florø 1:45:44

9 Claus Clausen, Askøy Sykleklubb 1:45:44

11 Magne Vikne, Osterøy Il 1:48:49

12 Torbjørn Ugelvik, Team Skigo 1:50:50

13 Rune Gjerstad, Mjøsdalen I.l 1:51:03

14 Reidar Eide, Førde Il 1:52:32

15 Petter Danielsen, Fiskelaget 1:53:12

16 Ole Holm, Sandsli 1:53:25

17 Einar Strand, Olden 1:56:05

18 Arne Andersson, Hässelby 1:58:24

19 Petter Alfsen, Dnb 1:59:10

20 Per Ole Nygaard, Vestringen 1:59:40

21 Olav Terøy, Eikefjord 2:04:34

22 Kjetil Kristiansen, Sportsmaster 2:07:55

23 Arvid Morvik Varegg, Team Melkesyre 2:12:40

24 Paul Alnes, Ålesund 2:12:46

25 Terje Solberg, Mjøsdalen I.l 2:13:17

26 Olav Eide 2:14:15

27 Audun Ramsdal, Eikefjord Il 2:14:54

28 Paul Ove Straume 2:16:48

29 Arne Jakobsen, Blåfall As 2:17:08

30 Olav M. Hjelle, Eid Il 2:17:38

31 Bjørnulf Vik, Team Arena 2:21:26

32 Arne Straume 2:23:18

33 Erik Jønsson, Nesttun 2:24:41

Menn 60-64 år:

1 Jon Sjurgard, Lom Il 1:32:49

2 John A. Andersen, Varegg 1:37:09

3 Lars Eivind Sulheim, Bøverdalen I.l. 1:40:56

4 Ove Bernes, Mjøsdalen I.l 1:41:51

5 Erik Driveklepp, Vti 1:42:41

6 Aksel Øvsthus, Mjøsdalen I.l 1:43:41

7 Per Gunnar Vasset, Sparebanken Møre 1:47:57

8 Jarle Torheim, Eid Il 1:49:47

9 Sivert Søvik, Lørenskog SK 1:51:01

10 Sigvald Øyberg, Skjåk Il 1:52:00

11 Normann Natland, Tryg Forsikring 1:52:43

12 Per Gunnar Kvenseth Villa 1:54:18

13 Geir Halsvik, Ålesund 2:03:41

14 Tor Bjarne Repstad, Søgne Skiklubb 2:07:22

15 Torgeir Ødegård, Skjåk 2:09:36

16 Trygve Njåstad, Neumann Bygg As 2:12:04

17 Halvor Thurn-Basberg, Sauradnkameratadn 2:18:14

18 Edvard Johansen, Florø 1:12:36 1:10:10 2:22:46

19 Kjetil Byrkjeland, Ottadalen Sykkelklubb 2:22:47

20 Brynjar Holsen, Eikefjord Il 2:24:48

21 Tor Gunnar Hanstveit, Mjøsdalen I.l 2:31:36

Menn 65-69 år:

1 Per Øyvind Tveiten, Tørvikbygd I.l. 1:44:15

2 Helmut Reitmeir, Berglaufpur 1:50:47

3 Trond Sundby, Balestrand 1:53:33

4 Rolf Tennebø, Gloppen Fil 2:07:11

5 Roger Anglevik, Il Fri 2:17:07

6 Jan Solheimslid, Førde 2:23:31

7 Bjørn Sørheim, Sauradnkameratadn 2:29:05

Menn 70-74 år:

1 Birger Normann Hanstveit, Mjøsdalen 1:52:09

2 Christian Børs Lind, Røa Il 2:00:17

3 Jan Steinar Roset, Gloppen Friidrettslag 2:11:36

4 Lars Håheim, Olsvik 2:18:39

5 Andreas Etterlid, Førde Il 2:25:44

6 Nils Are Klubben, Posten 2:31:40

Menn 75-79 år:

1 Asbjørn Hoff, Viksdalen 2:27:44

2 Roald Korssjøen, Spillum 2:30:02

Artikkeltags