Løpsfest i vest

Foto:

Artikkelen er over 6 år gammel

Sjekk tidene til alle som deltok i Rett Vest.

DEL

I helga var både store og små med på maratonløpet Rett Vest.

Over 400 stilte til start i dei flott løypene som går frå utsida av Florø og til stadion.

Og smilet han lett hjå fleire av deltakarane.

Her kan du sjå alle resultata:

Maraton menn 40-44 år

1)Torbjørn Os, Førde CK, 3:06:14,

Maraton menn 45-49 år

1)Helge Hafsås, Olden IL, 2:42:33,

2)Bjørn Fretland, Jotun IL, 3:08:17,

3)Geir Nygård, Førde IL, 3:08:39,

Maraton menn 50-54 år

1)Sverre Solhaug, Espeland, 4:20:26,

Maraton menn 55-59 år

1)Geir Arve Råheim, Ålesund Tennisklubb, 3:34:24,

2)Lars Raae, Hornindal IL, 4:20:27,

Maraton menn 60-64 år

1)Inge Asbjørn Haugen, Hornindal IL, 4:13:33,

Maraton menn 65-69 år

1)Per Jan Helset, Langevåg, 5:38:09,

Maraton menn 75-79 år

1)Leif Feøy, Ålesund FIK, 4:26:00,

Halvmaraton menn 17-34 år

1)Øyvind Loftås, Mjølkeråen, 1:19:39,

2)Thomas Kristiansen Grønfur, Førde, 1:23:37,

3)Håkon Kruse Ludvigsen, Sogndal, 1:30:42,

4)Lars Bjørbæk, Florø, 1:35:24,

5)Mads Knutsen, Florø, 1:35:52,

Halvmaraton menn 35-39 år

1)Øystein Garfors, Naustdal, 1:38:04,

2)Tore Solbakken, Livredd, 1:40:47,

3)Stian Bøhmer, Florø, 1:42:33,

4)Marcus Vedeler, Eid, 1:45:30,

5)Stian Rønnekleiv, Flora CK, 1:52:33,

Halvmaraton menn 40-44 år

1)Kristen Stæger-Breisnes, Eikefjord IL, 1:38:18,

2)Ove-Andre Tjønneland, Livredd, 1:39:18,

3)Frank Normann Leversund, Florø, 2:02:23,

4)Harald Krøvel, Ørsta, 2:06:08,

Halvmaraton menn 45-49 år

1)Finn Lorentz Bjørkum, Stord SK, 1:26:48,

2)Inge Værøy, Florø, 1:26:49,

3)Eivind Senneset, Flora CK, 1:27:58,

4)Charles Litsheim, Akilles, 1:34:30,

5)Arne Løkkebø, Eikefjord IL, 1:35:56,

6)Tomas Andersson, Gørken Il, 1:37:28,

7)Stein Kjetil Holvik, Bilpleiehallen, 1:43:02,

8)Rune Horgen, Florø, 1:52:36,

Halvmaraton menn 50-54 år

1)Dagmunn Fauske, Sande i Sunnfjord, 1:34:28,

2)Henk van der Molen, Svanøybukt, 1:38:53,

3)Åsmund Holsen, Vulken BIL, 1:57:32,

4)Alf Gaupås, Kondis Bergen, 1:57:37,

Halvmaraton menn 55-59 år

1)Einar Strand, Olden, 1:35:51,

2)Kåre Fauske, Gaular IL, 1:42:13,

3)Emil Horstad, Vulken BIL, 1:47:24,

Halvmaraton menn 60-64 år

1)Willy Kjartan Pedersen, Veldre IL, 1:43:24,

2)Egil Jacobsen, Førde Vulk, 1:44:42,

3)Arnfinn Kjelland, Kondis Volda, 1:44:57,

4)Kjell M Fagerlund, Hasundgot IL, 1:54:44,

Halvmaraton menn 65-69 år

1)Rolf Tennebø, SFE-BIL, 1:49:59,

2)Jan Solheimslid, Førde, 1:50:54,

3)Lars Ulvestad, SFE-BIL, 1:54:26,

4)Arne Rognebakke, Statoil Bergen, 2:10:16,

5)Steinar Øen, Tertnes IL, 2:12:08,

6)Olav Domben, Aker Aktiv, 2:28:56,

Halvmaraton menn 75-79 år

1)Per Gundersen, Ålesund FIK, 1:58:08,

2)Eivind Skjerven, Stryn T&IL, 2:31:40,

Halvmaraton kvinner 17-34 år

1)Svanhild Tennebø, Vassenden, 1:51:05,

2)Jorun Tennebø, Bergen, 1:53:59,

Halvmaraton kvinner 35-39 år

1)Anne Lise Rygg, Førde, 1:43:04,

2)Anne Grete Sandvik, Florø, 1:47:13,

SFE-mila menn 12-16 år

1)Einar Kleppenes, Flora Ungdomsskule, 45:45,

2)Simen Ramsdal, Eikefjord IL, 48:41,

3)Odin Svoen, Naustdal, 49:57,

4)Vegard Ramsdal, Flora CK, 51:57,

5)Vebjørn Lyngstad, Førde, 52:27,

SFE-mila menn 17-29 år

1)Marius Vedvik, Gular Il, 30:43,

2)Øyvind Sørbø, Eikefjord, 35:40,

3)Knut Solheim, Norddalsfjord IL, 37:20,

4)Bjarte Eikevik, Florø, 42:20,

5)Terje Kristoffer Trengereid, FTIF, 46:21,

6)Lars Andreas Trengereid, FTIF, 47:54,

7)Joakim Andre Gotten Ramsdal, Eikefjord, 1:13:45,

SFE-mila menn 30-39 år

1)Jamshid Abdali, Florø, 41:32,

2)Terje Birkeland, Naustdal, 48:00,

3)Vidar Vallestad, Florø, 53:08,

4)Kenneth Lauvås, Bergen, 53:34,

SFE-mila menn 40-49 år

1)Ola Hegrenes, Førde, 39:06,

2)Stig Solheim, Eikefjord IL, 40:46,

3)Are Opdal, Det Norske Veritas, 41:39,

4)Ove Grimsbø, Førde IL, 42:24,

5)Eivind Rauset, Gloppen FIL, 43:24,

6)André Høyset, EIL Friidrett, 43:50,

7)Martin Eimhjellen, Hyen IL, 44:03,

8)Martin Skulbørstad, Florø, 44:39,

9)Martin Ramsdal, Flora CK, 45:00,

10)Torgeir Hersland, Tambarskjelvar IL, 45:38,

11)Jon Sørland, Florø, 45:52,

12)Harald Engevik, EWOS, 48:42,

13)Asleiv Brandsøy, Statoil Bil, 49:42,

14)Håkon Svoen, Naustdal, 49:58,

15)Finn Ove Arnes, Florø, 50:17,

16)Terje Lyngstad, Jølster IL, 52:28,

17)Einar Solheim, Førde IL, 54:16,

18)Wanja Kristin Lien, Selje, 55:44,

SFE-mila menn 50-59 år

1)Magnar Solheim, Norddalsfjord IL, 36:42,

2)Geir Leversund, Eikefjord, 40:08,

3)Svein Ove Alisøy, Førde, 40:16,

4)Per Oddvar Lien, Kyrkjebø IL, 42:12,

5)Frode Geir Farsund, Førde IL, 45:39,

6)Svein Erlend Rød, Førde IL, 46:56,

7)Rune Holme, Florø, 48:31,

8)Otto Svein Ramsdal, Flora CK, 49:38,

9)Leif Kilnes, Førde, 50:39,

10)Bjarne Morken, Førde, 52:29,

11)Audun Normann Ramsdal, Eikefjord IL, 53:48,

12)Ole Johnny Warvik, Førde, 1:03:01,

SFE-mila menn 60-69 år

1)Brynjar Holsen, Eil, 50:27,

2)Arne Hauge, HK - BIL, 50:38,

3)Terje Mo, Førde, 50:53,

4)Norvald Ospehaug, Tambarskjelvar IL, 51:01,

5)Oddvar Helgås, Tambarskjelvar IL, 53:00,

6)Hans Bjørn Kvalsvik, FTIF, 59:49,

SFE-mila menn 70-79 år

1)Odd Haugsbakk, Naustdal, 49:14,

2)Sigmund Solheim, Florø, 53:50,

3)Terje Trengereid, FTIF, 1:01:07,

4)Andreas Etterlid, Førde, 1:01:25,

SFE-mila kvinner 12-16 år

1)Lina Kristine Sørbø, Eikefjord IL, 47:05,

SFE-mila kvinner 17-29 år

1)Renate Stadheim, Førde, 47:26,

2)Sara Fauske Lunde, Sande i Sunnfjord, 1:08:27,

SFE-mila kvinner 30-39 år

1)Mariann Torvanger, Oslo, 47:56,

2)Camilla Elisa Savland, Tambarskjelvar IL, 47:57,

3)Silje Dypevik, Flora CK, 53:06,

SFE-mila kvinner 40-49 år

1)Bente Hermansen, Joggedilla Førde, 45:47,

2)Unni Kvamme, Haukedalen IL, 49:41,

3)Irene Lunde, Sande i Sunnfjord, 50:44,

4)Monika Litsheim, Førde, 51:19,

5)Gry Aase Alnes, Akilles, 54:30,

6)Lise Monsen, Kondis, 55:22,

7)Simone Wiezer, Joggedilla Førde, 55:32,

8)Malin Frøyen Bergset, Sporten Høyanger, 56:05,

9)Turid Vallestad, Haukedalen IL, 59:40,

SFE-mila kvinner 50-59 år

1)Monique Eide, Florø, 47:55,

2)Ester Frøyen, Florø, 53:19,

3)Anne Marie Fagerstrøm, FTIF, 1:00:47,

SFE-mila kvinner 60-69 år

1)Sigrid Gjelsvik, Tambarskjelvar IL, 53:32,

GDF SUEZ - 5km menn 12-13 år

1)Even Johan Haslerud, Florø, 19:53,

2)Ørjan Ørjansen Solheim, Eikefjord IL, 20:45,

3)Andre Bruland Gurvin, Førde IL Friidrett, 21:07,

4)Lukas Bruland Gurvin, Førde IL Friidrett, 21:20,

5)Øystein Støfring, Jølster IL, 22:28,

6)Hans Hansen, Florø, 23:04,

7)Henrik Solheim, Førde IL Friidrett, 23:14,

8)Matias Helgheim, Førde IL Friidrett, 23:30,

9)Elias Slåtten, Jølster, 23:35,

10)Oskar Solheim, Førde IL Friidrett, 24:01,

11)Daniel Sagen Sundal, Florø Fotball, 24:43,

12)Marius Eimhjellen, Hyen IL, 25:14,

13)Kristin S Hegrenes, Førde, 25:50,

14)Ardian Dypevik, Flora CK, 25:51,

15)Oliver Frimannslund, Florø, 26:13,

16)Petter Kjelsnes, Florø, 29:01,

16)Marius Sandvik, Florø, 29:01,

GDF SUEZ - 5km menn 14-15 år

1)Vetle Uhre Hammersvik, Førde IL Friidrett, 18:09,

2)Erik J. Skrede, Førde IL Friidrett, 18:28,

3)Mathias Knapstad, Eikefjord IL, 19:59,

4)Tore Eimhjellen, Hyen IL, 23:32,

5)Skjalg Are Lyngstad, FTIF, 24:55,

6)Dino Jakupovic, Florø, 24:58,

GDF SUEZ - 5km menn 16-17 år

1)Vegard S Hegrenes, Førde, 17:17,

2)Adrian Helgheim, Førde IL Friidrett, 17:29,

3)Andreas Rauset, Sandane Turn & IL, 17:49,

4)Oleksandr Dvoretskyi, Florø, 23:27,

GDF SUEZ - 5km menn 18-22 år

1)Bendik Grimsbø, Førde, 17:17,

2)Torbjørn Knapstad Endestad, Eikefjord, 18:47,

GDF SUEZ - 5km menn 30-39 år

1)Eldar Andreassen, Panther Sprint, 20:48,

2)Svein Brandsøy, Florø, 27:24,

3)Stig Savland, Tambarskjelvar IL, 36:24,

GDF SUEZ - 5km menn 40-49 år

1)Norvald Hegrenes, Førde, 20:08,

2)Per Heimseth, Florø, 22:27,

GDF SUEZ - 5km menn 50-59 år

1)Odd Arild Dale, Førde IL, 20:52,

2)Trond Melvær, Florø, 21:39,

3)Stig Gjerde, Svelgen Turn & IF, 22:53,

4)Johnny Kleppenes, Flora CK, 24:37,

GDF SUEZ - 5km menn 60-69 år

1)Harald Nygård, Aks-77, 17:59,

2)Kjartan Kvellestad, Florø, 23:12,

3)Egil Gulholm, Tambarskjelvar IL, 24:16,

4)Olav Lyslo, Gloppen FIL, 26:24,

5)Reidar G. Huus, Flora Turlag, 26:59,

6)Nils Lauvås, Lindås IL, 31:14,

7)Sigbjørn Vårdal, Askvoll, 41:46,

8)Nils Midling Hansen, Askvoll, 43:14,

GDF SUEZ - 5km menn 70-79 år

1)Johs Slethaug, Hovding, 24:46,

GDF SUEZ - 5km menn 80-89 år

1)Kåre Ness, Askvoll IL, 41:45,

GDF SUEZ - 5km kvinner 12-13 år

1)Liudmila Dunaeva, Torvmyrane Skole, 24:29,

2)Henriette S Hegrenes, Førde, 26:26,

3)Mari J. Skrede, Førde IL Friidrett, 26:29,

4)Maren Johansen Myklebust, Dale, 26:57,

GDF SUEZ - 5km kvinner 14-15 år

1)Inga Kårstad Skaar, Førde IL Friidrett, 19:19,

2)Vilde Sørbotten Johansen, Florø, 22:32,

3)Marion Guddal Hansen, Florø, 25:50,

4)Inger Lise Ullaland, Florø, 26:21,

5)Ane Marte Warvik, Førde, 28:49,

6)Sunniva Ramsdal, Eikefjord IL, 31:16,

GDF SUEZ - 5km kvinner 16-17 år

1)Ingrid Næss Johansen, Gneist, 19:44,

2)Kamilla Hope Kleppenes, FTIF, 23:47,

GDF SUEZ - 5km kvinner 30-39 år

1)Jeanette Johansen, Team Holme, 31:33,

2)Elin Helen Helgheim, Førde, 32:38,

3)Kathrine Holme, Team Holme, 33:09,

GDF SUEZ - 5km kvinner 40-49 år

1)Bergljot Osland, Florø, 23:16,

2)Ann-Sissel Tresnes, Florø, 23:44,

3)Marianne Lundekvam, Førde IL Friidrett, 31:23,

GDF SUEZ - 5km kvinner 50-59 år

1)Norunn Stavø, Florø, 22:33,

2)Anne Sissel Nordbotten, Florø, 24:00,

3)Irene Knapstad, Eikefjord, 28:37,

4)Åse Elin Warvik, Førde, 30:43,

GDF SUEZ - 5km kvinner 60-69 år

1)Magnhild Myklebust, FTIF, 24:48,

2)Bjørg Reknes, Florø, 25:32,

SFE-mila mosjon

Andreas Takle Bergstrøm, Flora Ungdomsskule,

Ståle Mulehamn, STIF,

Line Sundal, Råd og Regnskap,

Jon Marius Fylkesnes, Flora Ungdomsskule,

Yngve Moan, Råd og Regnskap,

Eirik Albrektsen, Flora Ungdomsskule,

Gerd-Sissel Kinn, Florø,

Thea Andersen Engevik, Flora Ungdomsskule,

Rebekka Endal, Råd og Regnskap,

Ståle Thuland, Kyrkjebø,

Jeane Kjerpeseth, Flora Dans & Fitness,

Sissel Berle, Florø,

Tonje Einebærholm, Råd og Regnskap,

Harry Gram, Førde,

Rolf Endestad, FTIF,

Mina Nordem Føleide, Flora Ungdomsskule,

Siri Førde, Flora Dans & Fitness,

Simon Lundekvam, Flora Ungdomsskule,

Nina Merete Gjerdset, Florø,

Kamilla Langedal, Flora Ungdomsskule,

Ingunn Selås, Florø,

Solveig Svardal, Eikefjord IL,

Ella Mortensen, Flora Ungdomsskule,

Reidar Høyset, Eikefjord IL,

Jan Robert Eriksen, Høyanger,

Petter Skuseth, Råd og Regnskap,

Lars Petter Halvorsen, Oslo,

Lillian Hafstad, Førde,

Martin Inge Grotle, Florø,

Åshild Skarstein, Lettaresaman IL,

Balder Belsvik, Flora Ungdomsskule,

Sissel Svarthumle Strømmen, Florø,

Simon Bjørnset, Flora Ungdomsskule,

Marcella Pereira, Flora Dans & Fitness,

Torill Barstad, Florø,

Ragnhild Høyset, Eikefjord,

Tore Havn, Råd og Regnskap,

Kristin Havn, Flora Dans & Fitness,

Linda Kristin Oppedal, Lettaresaman IL,

Anny Langø, FTIF,

Iselin Eikås, Råd og Regnskap,

Hildegunn Kvistad, Florø,

Aadne Eide, Flora Ungdomsskule,

Marita Nordal Reiakvam, Lettaresaman IL,

Fredrik Forsberg, Flora Ungdomsskule,

Oddvar Førde, STIF,

Thea Sofie Strømmen, Flora Ungdomsskule,

Aud Kristin Strømsøy, Førde,

Petter Karl refsnes, Origod AS,

Malin Askevold Helle, Flora Ungdomsskule,

Turid Steen Weckhorst, Florø,

Atle Mortensen, Florø,

Siri Myklebust, Førde,

GDF SUEZ - 5km mosjon

Anne-Grete Gotten Ramsdal, Eikefjord,

Sissel Nødset Grotle, Fjord1,

Ola Sørdal, Florø,

Hilde Ørjansen, Eikefjord IL,

Marit Solheim Sørdal, Florø,

Herdis Elin Lexau, FTIF,

Marit Bjerck Værøy, Florø,

Lisbeth Thue, Eikefjord,

Nils G Fløholm, Florø,

Liv Orheim, Råd og Regnskap,

Leif Martin Reknes, FTIF,

Erik Veum, Florø,

Laila Barstad, Råd og Regnskap,

Øivind Gjengseth, Nordea IL,

Anne Eikås Ramsdal, Flora CK,

Stine Larsen, Råd og Regnskap,

Oddvar Kjell Grotle, FTIF,

Stian Leirvik, Florø,

Marius Andre Langø, Flora CK,

Leif Kåre Nygaard, FTIF,

Sonja Kapstad Nygaard, FTIF,

Sigurd Levin Savland, Tambarskjelvar IL,

Einar Bårdsen, Tambarskjelvar IL,

Solveig Geithus, Florø,

Kongleløpet (2km)

Emma Strømsnes, Florø,

Tor Christian Bratbergsengen, Florø,

Magnus Andre Høyset, EIL Friidrett,

Gabriel Berg Lillestøl, Florø,

Sondre Pedersen, FTIF,

Lina Brandsøy, Florø,

Ulrik Nielsen, Førde,

Mathea Berg Lillestøl, Florø,

Margaret Grov, Florø,

Tove Høyset, EIL Friidrett,

Louie Strømsnes, Florø,

Sverre Olai Savland, Tambarskjelvar IL,

Magnus L. Østvik, Florø,

Thea Ørjansen Solheim, Eikefjord IL,

Snorre L. Østvik, Florø,

David Stubhaug, Florø Fotball,

Kristoffer Brandsøy, Florø,

Emma Sandvik Langø, Florø,

Henriette Agledal, Florø,

Hedda L. Østvik, Florø,

Martin Book Råheim, Førde,

Linnea Kjerpeseth, Florø,

Simen Rauset, Sandane Turn & IL,

Malin Sunnarvik, Florø,

Markus Stubhaug, Florø Fotball,

Max Olaisen, Florø,

Iselin Johansen Myklebust, Dale,

Toni Jakupovic, Florø,

Jakob Stubhaug, Florø Fotball,

Andrine Langedal Horgen, Florø,

Amund Bjerck, Florø,

Andreas Bratbergsengen, Florø,

Frode Langedal Aune, Florø,

Lukas Nielsen, Florø,

Hannah Grotle, Florø,

Thale Sørbotten Johansen, Florø,

Mathias Rauset, Sandane Turn & IL,

Matheo Olaisen, Florø,

Knut Sunde Buvig, Florø,

Lilly Bjerck, Florø,

Andreas Sagen Sundal, Florø Fotball,

Live Kjelsnes, Florø,

Fredrik Book Råheim, Førde,

Emma Louise Færestrand Ottesen, Florø,

Fabian Færestrand Ottesen, Florø,

Kaja Bjordal Solvik, Førde,

Guro Bruland gurvin, Førde,

Ingrid Horgen Senneset, FTIF,

Thomas Horgen Senneset, Flora CK,

Isabella Felle Clementsen, Florø,

Julianne Felle Clementsen, Florø,

Nora Hjellbrekke Svoen, Naustdal,

Andreas Slack, Florø,

Isabella Slack, Florø,

Olivia Slack, Florø,

Ine Maria Nydal, Florø,

Selma Førde, Florø,

Sigrid Selås Stavang, Florø,

Nora Søvig Husevåg, Florø,

Sigyn Norman Leversund, Florø,

Styrk Norman Leversund, Florø,

Njård Norman Leversund, Florø,

Astrid Berg, Florø,

Oliver Frimannslund, Florø,

Jonatan Steindal, Florø,

Andrine Steindal, Florø,

Thea Trengereid Brendø, Florø,

Leo Trengereid Brendø, Florø,

Sanne Sunde Hauge, Florø,

Bård Sunde Hauge, Florø,

Vegard Sunde Hauge, Florø,

Tord Sunde Hauge, Florø,

Linnea Hopland, Florø,

Håkon Hopland, Florø,

Hedda Sunde, Florø,

Leander Langø, Florø,

Lukas Langø, Florø,

Sofie Opheim Arnes, Florø,

Ida Maria Arnes, Florø,

Cornelia Lien, Florø,

Lisa Bremnes, Florø,

Mats Bremnes, Florø,

Adrian Bjåstad, Florø,

Mari Bjåstad, Florø,

Kristian B Gjelsvik, Florø,

Maren Hatteberg, Florø,

Emma S Kvammen, Florø,

Mads S Kvammen, Florø,

Thomas B Ullaland, Florø,

Ingrid B Rognaldsen, Florø,

Martin B Rognaldsen, Florø,

Kristian M Folkestad, Florø,

Alina Stavø, Florø,

Matheo Stavø, Florø,

Emine Stavø Brandsøy, Florø,

Keisha Sangare, Florø,

Amalie Sangare, Florø,

Celie Kvamme Myren, Førde,

Veronica Kvamme Myren, Førde,

Daniel Jakobsen, Førde,

Frida Sagen, Florø,

Markus Grimstad Hestenes, Florø,

Jakob Madsen Skorpen, Florø,

Torjus Træen Skarstein, Florø,

Sivert Træen Skarstein, Florø,

Eivind Midtbø Kvamme, Florø,

Amalie Belden, Florø,

Mari Nordal, Florø,

Markus Nordal, Florø,

Emina Valeria Seles, Florø,

Hanna Nes Ramsdal, Florø,

Hedda Nes Ramsdal, Florø,

Michael Bjerk Austbø, Florø,

Selma Bjerk Austbø, Florø,

Kaja Johannessen Skrede, Førde,

Mira Valvik Snæland, Florø,

Hedda Søvik, Florø,

Carl Breidablikk, Stryn

Artikkeltags