FRIIDRETT Sparebankleikane

Publisert 02.07.2008 kl 13:43 Oppdatert 02.07.2008 kl 13:49

Tips ein venn på e-post:



FRIIDRETT

Sparebankleikane

Byrkjelo, 29. juni.

Gutar 10 år:

600 m: Ole Preben Fuglestrand, Sandane 2.20,41, Jon Rolf Skamo Hope, Hyen 1.53,88, Ola Vågane, Jølster 2.06,84, Eirik Rauset, Sandane 2.12,48, Oskar Kristoffersen, Dimna 2.03,06, Brage Seime Øygard, Breimsbygda 2.35,16, Tiago F.T. Gjesdal, Koll 2.03,05, Jens Guddal Muri, Olden 2.16,89.

Høgde: Markus Gjerde, Dimna 1,10, Tiago F.T. Gjesdal, Koll IL 1,00, Jens Guddal Muri, Olden 1,00, Jakob Straume, Hyen 0,95.

Gutar 11 år:

60 m hekk: 1. Thomas Mardal, Sandane 10,80, 2. Sigurd L. Feidje, Florø 10,90, 3. Joakim Gustavsen, Dimna 11,43, 4. Nicolas Roppen Masters, Dimna 11,88.

600 m: 1. Thomas Mardal, Sandane 1.56,11, 2. Joakim Gustavsen, Dimna 1.56,21, 3. Mats Sollid Eide, Sandane 2.05,71, 4. Rasmus E. Skarstein, Olden 2.08,37.

Høgde: 1. Thomas Mardal, Sandane 1,42, 2. Emil Mork, Dimna 1,25, 3. Nicolas Roppen Masters, Dimna 1,15, 4. Joakim Gustavsen, Dimna 1,15.

Gutar 12 år:

60 m hekk: 1. Karsten Warholm, Dimna 10,32, 2. Markus Indrebø Langlo, Florø 11,85, 3. Kristian Dragsund Mork, Dimna 12,03, 4. Erik Skinlo Øvreseth, Breimsbygda 12,20.

600 m: 1. Hans Sande, Brodd 1.49,95, 2. Fredrikk Starheim, Stårheim 1.57,78, 3. Sander Nesdal, Sandane 1.59,58, 4. Sverre Bjørkelo, Breimsbygda 1.55,37, 5. Martin Mork Breivik, Hareid 1.47,91, 6. Markus Indrebø Langlo, Florø 1.44,03.

Høgde: 1. Karsten Warholm, Dimna 1,50, 2. Oskar Raftevold, Vikane 1,50, 3. Sander Eikevik Dyrstad, Svint 1,40, 4. Erik Skinlo Øvreseth, Breimsbygda 1,35, 5. Martin Mork Breivik, Hareid 1,35, 6. Fredrikk Starheim, Stårheim 1,25, 7. Marius Rygg, Hyen 1,25, 8. Kristian Dragsund Mork, Dimna 1,15.

60 m hekk: 1. Eirik Greibrokk Dolve, FRI 10,24, 2. Kjetil Lammedal, Strandebarm 10,60, 3. Markus Bjørnereim, Breimsbygda 10,77, 4. Andreas F.T. Gjesdal, Koll 11,05.

Gutar 13 år:

800 m: Jørgen Tvedt, Norna-Salhus 2.28,05, 2. Ole Martin Røssland, Gneist, 2.28,99, 3. Andreas Nesje, Oppstryn 2.36,97, 4. Jørgen Nedrebø, Svint 2.38,27.

Kule: 1. Vegard Sælen, Brodd 12,28, 2. Frank Sanchez Guddal, Oppstryn 10,23, 3. Markus Bjørnereim, Breimsbygda 10,01, 4. Asbjørn Lunde dy., Stord 10,01, 5. Andreas Kleppe, Breimsbygda 8,99, 6. Evald Osnes Devik, Brodd 8,66, 7. Jon Oma Rasmussen, Laksevåg 8,31, 8. Lars-Erik Mork, Oppstryn 8,22, 9. Andreas Nesje, Oppstryn 8,14, 10. Eirik Almvik, Straumsnes 7,89, 11. Daniel Hjohlman Reed, Sandane 7,32, 12. Bendik Eikenes, Brodd 7,04, 13. Åsmund Sælen, Brodd 6,73.

Lengde: 1. Kjetil Lammedal, Strandebarm IL 5, 2. Eirik Greibrokk Dolve, FRI 4,73, 3. Markus Bjørnereim, Breimsbygda 4,67, 4. Lars-Erik Mork, Oppstryn 4,57, 5. Asbjørn Lunde dy., Stord 4,48, 6. Fredrik Aursnes, Hareid 4,45, 7. Andreas Nesje, Oppstryn 4,41, 8. Jon Oma Rasmussen, Laksevåg 4,35, 9. Daniel Hjohlman Reed, Sandane 4,06, 10. Osmund Bjørkum Vereide, Fjellhug/Vereide 3,52.

Sleggje: 1. Lasse Nordem Føleide, Florø 27,34, 2. Jon Oma Rasmussen, Laksevåg 23,69, Spyd:1. Sondre Bergesen, Ask 38,08, 2. Lars-Erik Mork, Oppstryn 36,44, 3. Vegard Sælen, Brodd 36,05, 4. Osmund Bjørkum Vereide, Fjellhug/Vereide 35,95, 5. Andreas Nesje, Oppstryn 34,37, 6. Fredrik Aursnes, Hareid 32,41, 7. Evald Osnes Devik, Brodd 30,24, 8. Eirik Almvik, Straumsnes 28,38, 9. Sigurd L. Feidje, Florø 28,30, 10. Andreas Kleppe, Breimsbygda 26,11, 11. Jon Oma Rasmussen, Laksevåg 25,40, 12. Bendik Eikenes, Brodd 25,04, 13. Roger Andreas Holme, Brodd 23,50, 14. Åsmund Sælen, Brodd 22,40, 15. Eirik Greibrokk Dolve, 22,24, 16. Nicolas Roppen Masters, Dimna 15,75, 17. Andreas F.T. Gjesdal, Koll 13,06.

Gutar 14 år:

80 m hekk: 1. Henrik Overvåg, Dimna 13,27, 2. Ole Martin Gjerde, Svelgen 13,87, 3. Jens-Martin Bolstad, Fana 14,3, 4. Jørgen Olsen Austnes, 15,32, 5. Fredrik Weiseth, Straumsnes 18,22.

800 m: 1. Johan Eirik Meland, Oppstryn 2.16,52, 2. Roger Øye Pollen, Førde 2.25,12, 3. Jens-Martin Bolstad, Fana 2.25,62, 4. Ole Martin Flatjord, Brodd 2.25,92, 5. Eirik Hellerud, Brodd 2.34,46.

Kule: 1. Jørgen Olsen Austnes, FRI 13,03, 2. Andreas Berge, Oppstryn 9,36, 3. Henrik Overvåg, Dimna 9,19, 4. Johan Eirik Meland, Oppstryn 9,02, 5. Jens-Martin Bolstad, Fana 8,40, 6. Jon Magne Myrhol Devik, Brodd 7,24, 7. Svein Inge Arnestad, Brodd 7,21, 8. Bjørn Arild Myrhol Devik, Brodd 6,84, 9. Fredrik Weiseth, Straumsnes 6,43.

Lengde: 1. Henrik Overvåg, Dimna 6,19, 2. Torstein Peder Frøholm, Førde 5,09, 3. Jens-Martin Bolstad, Fana 4,92, 4. Johan Eirik Meland, Oppstryn 4,73, 5. Vegard Ottestad, Molde-Olymp 4,62, 6. Bjørn Arild Myrhol Devik, Brodd 4,42, 7. Magnus Olav Myrhol, Svelgen 4,38, 8. Jon Magne Myrhol Devik, Brodd 4,03, 9. Jørgen Olsen Austnes, FRI 3,98, 10. Svein Inge Arnestad, Brodd 3,96.

Sleggje: 1. Jørgen Olsen Austnes, FRI 46,67, 2. Petter L. Gulestøl, Florø 43,54.

Spyd: 1. Jørgen Olsen Austnes, FRI 43,12, 2. Andreas Berge, Oppstryn 36,48, 3. Ole Martin Flatjord, Brodd 31,17, 4. Vegard Ottestad, Molde-Olymp 29,98, 5. Eirik Hellerud, Brodd 28,94, 6. Fredrik Weiseth, Straumsnes 25,12, 7. Svein Inge Arnestad, Brodd 24,81, 8. Jon Magne Myrhol Devik, Brodd 21,93, 9. Bjørn Arild Myrhol Devik, Brodd 20,44.

Gutar 15 år:

800 m: 1. Sondre Guddal Muri, Olden 2.18,97.

Kule: 1. Daniel Hessvik Holm, Svelgen 11,49.

Spyd: 1. Daniel Hessvik Holm, Svelgen 44,41, 2. Jens Christian Andenæs, Fjellhug/Vereide 43,52, 3. Sondre Guddal Muri, Olden 37,8, 4. Andreas Bjørkum Vereide, Fjellhug/Vereide 37, 5. Knut Alsaker, Olden 27,08.

Gutar 16 år:

200 m: 1. Ørjan Midthjell, Fjellhug/Vereide 23,29, 2. Martin Roe, FRI 23,55, 3. Henrik Overvåg, Dimna 23,93, 4. Ole-Jacob Lid, Florø 24,58.

800 m: 1. Eivind Øygard, Jølster 2.02,69, 2. Knut Olav Øygard, Jølster 2.03,28.

Kule: 1. Martin Roe, FRI 14,03, 2. Ole-Jacob Lid, Florø 9,96.

Lengde: 1. Martin Roe, FRI 6,37, 2. Jostein Fossøy, Førde 5,82.

Sleggje: 1. Martin Roe, FRI 50,69.

Spyd: 1. Martin Roe, FRI 53,36.

Gutar 17 år:

200 m: 1. Mateusz Jedrusik, WKS Wawel Kraków 22,52.

Lengde: 1. Kjell Tore Bergh Lande, Breimsbygda 5,57.

Gutar 18/19 år:

Spyd: 1. Bjørnar Hauge, Fjellhug/Vereide 47,47.

Jenter 10 år:

600 m: Elise Skeide Bakke, Eid 2.19,32, Vilde Ingvaldsen, Laksevåg TIL 2.16,08, Elise Marie Mork, Oppstryn 2.13,77.

Høgde: 1. Ingeborg Raftevold, Vikane 1.10, 2. Andrine Mathea Englund, Eid 1.05, 3. Maria Starheim, Stårheim 1.05, 4. Elise Skeide Bakke, Eid 1.00.

Slegge: Vilde Ingvaldsen, Laksevåg 19,42.

Jenter 11 år:

60 m hekk: 1. Kjersti Hjelle Eide, Breimsbygda 11,69.

600 m: 1. Kjersti Hjelle Eide, Breimsbygda 2.01,52, 2. Ingrid Hjelle Roset, Sandane 2.05,19.

Høgde: 1. Kjerstin Boge Solås, Svint 1,30, 2. Pauline Ytrehus, Stårheim 1,25, 3. Kjersti Hjelle Eide, Breimsbygda 1,20, 4. Rikke Støyva, Breimsbygda 1,10, 5. Sara Eikevik Dyrstad, Svint 1,05, 6. Silje Iren Hole Hervik, Breimsbygda 1,05.

Jenter 12 år:

60 m hekk: 1. Ingvild Drabløs, Tyrving 10,80.

600 m: 1. Frida Haugsbakk, Svint 2.02,16, 2. Andrea Skeide Bakke, Eid 2.03,05, 3. Aina Sofie Bakke, Haugen 2.05,74, 4. Sara Helen Fuglestrand, Sandane 2.09,10, 5. Guro Flekke, Svint 2.10,77, 6. Ingrid Nedrebø, Svint 2.15,01, 7. Sofie Stensæth, Svint 2.11,34.

Høgde: 1. Ingvild Drabløs, Tyrving 1,40, 2. Aina Sofie Bakke, Haugen 1,30, 2. Amalie Algrøy, Norna-Salhus IL 1,30, 4. Silje Breiteig Bakke, Haugen 1,30, 5. Andrea Skeide Bakke, Eid 1,25, 6. Ingrid Nedrebø, Svint 1,25, 7. Sara Helen Fuglestrand, Sandane 1,15.

Sleggje: 1. Helene Sofie Ingvaldsen, Laksevåg 40,40, 2. Matilde Roe, FRI 36,95.

Jenter 13 år:

60 m hekk: 1. Janne T.A. Nerland, Eide 10,77, 2. Anna Djupvik, Hareid 11,39, 3. Marianne Benserud, Gneist, IL 11,57, 4. Marte Hessvik Holm, Svelgen 12,32, 5. Tina Therese Jensen, Gneist 12,62, 6. Astrid Andersen, Hareid 12,77, 7. Ingeborg Ellingsen, Dimna 13,01.

800 m: 1. Mari Sollid Eide, Sandane 2,36,38, 2. Trine Vevle Westerheim, Korlevoll Odda 2.36,82, 3. Eivor Flekke, Svint 2.37,82, 4. Anna Djupvik, Hareid 2.45,67, 5. Julie Starheim, Stårheim 3.04,05, 6. Karoline Algrøy, Norna-Salhus 3.27,83.

Kule: 1. Mona Ekroll Jaidi, Norna-Salhus 14,41, 2. Karoline Algrøy, Norna-Salhus IL 10,39, 3. Kristin Eide Øien, Eide 9,84, 4. Inger-Margrethe E Sørland, Breimsbygda 8,54, 5. Lina Haveland, Eivindvik 8,52, 6. Julie Starheim, Stårheim 8,32, 7. Marte Hessvik Holm, Svelgen 8,29, 8. Astrid Andersen, Hareid 8,02, 9. Anna Djupvik, Hareid 7,19, 10. Silje Kristin Moldestad, Breimsbygda 6,90.

Lengde: 1. Janne T.A. Nerland, Eide 4.40, 2. Henrikke Utgård Dimmen, Dimna 4,35, 3. Katharina Kristoffersen, Dimna 4.30, 4. Anna Djupvik, Hareid 4,28, 5. Tina Therese Jensen, Gneist 4,16, 6. Ingeborg Ellingsen, Dimna 3,93, 7. Mari Sollid Eide, Sandane 3,87, 8. Julie Starheim, Stårheim 3,84, 9. Martha Amalie Ringstad, Dimna 3,66, 10. Astrid Brudevoll, Dimna 3,55, 11. Silje Kristin Moldestad, Breimsbygda 3,36.

Spyd: 1. Mona Ekroll Jaidi, Norna-Salhus 38,29, 2. Matilde Roe, FRI 28,78, 3. Helene Sofie Ingvaldsen, Laksevåg TIL 25,68, 4. Sara Helen Fuglestrand, Sandane 20,69, 5. Lina Haveland, Eivindvik 17,97, 6. Martha Amalie Ringstad, Dimna 17,42, 7. Anna Djupvik, Hareid 17,09, 8. Astrid Andersen, Hareid 12,94.

Jenter 14 år:

800 m: 1. Vilde Ottestad, Molde-Olymp 2.23.20, 2. Agathe Holtan Wathne, FRI 2.35,52, 3. Trine Krakeli Sneen, Eide 2.47,59.

Kule: 1. Turid Vilgun Aspheim, Breimsbygda 9,76, 2. Siv Malin Nesje, Oppstryn 9,22, 3. Agathe Holtan Wathne, FRI 8,93, 4. Isabel Trælnes, Førde 7,97, 5. Malin Støyva, Breimsbygda 7,89, 6. Iselin Grimstad Selvåg, Hareid 7,87, 7. Amalie Ekeland, FRI 7,87, 8. Trine Krakeli Sneen, Eide 7,79.

Lengde: 1. Agathe Holtan Wathne, FRI 5,12, 2. Malin Støyva, Breimsbygda 4,82, 3. Christine Bjelland Jensen, IL Bjarg 4,71, 4. Iselin Grimstad Selvåg, Hareid 4,63, 5. Katrine Nyhagen Hole, Fjellhug/Vereide 4,53, 6. Siv Malin Nesje, Oppstryn 4,49, 7. Audny Langnes, Eide 4,22.

Spyd: 1. Siv Malin Nesje, Oppstryn 34,35, 2. Amalie Ekeland, FRI 27,09, 3. Katrine Nyhagen Hole, Fjellhug/Vereide 26,05, 4. Trine Krakeli Sneen, Eide 25,55, 5. Turid Vilgun Aspheim, Breimsbygda 23,61.

Jenter 15 år:

Kule: 1. Siv Anita Myklebust, Førde 10,16, 2. Linda Breiteig Bakke, Haugen 5,95.

Lengde: 1. Siv Anita Myklebust, Førde 4,77, 2. Linda Breiteig Bakke, Haugen 3,74.

Sleggje: Frida Nordem Føleide, Florø 42,60.

Spyd: 1. Siv Anita Myklebust, Førde 33,50.

Jenter 16 år:

Kule: 1. Elise Øygard, Fjellhug/Vereide 9,88, 2. Karoline Oppheim, Fjellhug/Vereide 9,11, 3. Marit Årdalsbakke, Jølster 8,30.

Lengde: Elise Øygard, Fjellhug/Vereide 4,19.

Spyd: 1. Elise Øygard, Fjellhug/Vereide 30,52, 2. Karoline Oppheim, Fjellhug/Vereide 28,62.

Jenter 17 år:

800 m: 1. Marianne Breiteig Bakke, Haugen 2.45,50,

Lengde: 1. Linn Kathrin Bakke, Haugen 4,34, 2. Marianne Breiteig Bakke, Haugen 4,18, 3. Sara Eltvik, Florø 4,06.

Spyd: 1. Nina Oppheim, Fjellhug/Vereide 32,92, 2. Linn Kathrin Bakke, Haugen 30,09.

Jenter 18/19 år:

400 m: 1.Kiri Njøten, Eivindvik 1,04,9.

Lengde: 1. Kjersti Øien Helgheim, Gloppen Friidrettslag 4,68.

Kvinner senior:

Kule: 1. Marianne Engebø, Førde 9,40.

Spyd: 1. Tove Beate Dahle, Tjalve 40,25. 2. Marianne Engebø, Førde 39,83.

Menn senior:

200 m: 1. Jon Bjarne Hope, Gloppen Friidrettslag 23,52.

400 m: 1. Joakim Urdahl, Norna-Salhus 52,77.

400 m hekk: 1. Jon R. Hauge, Gloppen Friidrettslag 59,27.

Lengde: 1. Joakim Urdahl, Norna-Salhus 5,93.

På framsida no


– Endeleg kvardag igjen

15 dagar på etterskot fyller trøytte elevar og spente lærarar korridorar og klasserom ein tysdags morgon.