...
Egil «Drillo» Olsen gir seg som hovedtrener når han trer av som landslagssjef. Foto: Terje Pedersen, ANB/Arkiv

Drillos siste trenerjobb

Egil «Drillo» Olsen er inne i sin siste trenerjobb.

Publisert 03.09.2010 kl 09:24 Oppdatert 03.09.2010 kl 09:32

Tips ein venn på e-post:

Omtalte lag og spillere


68-åringen gir seg som hovedtrener når han trer av som landslagssjef, skriver Aftenposten.

Drillo gikk inn i sin annen periode som landslagssjef vinteren 2009. Ståle Solbakken overtar roret 1. januar 2012.

Når Olsen gir seg som landslagssjef, er han også ferdig som hovedtrener på toppnivå.

– Dette er siste runde for meg som hovedtrener. Så sprek som jeg er nå, kan jeg sikkert ta en konsulentjobb eller noe, men jeg blir ikke trener igjen, sier Drillo til Aftenposten.

Han ble ansatt som landslagssjef første gang i 1990 og ledet Norge i åtte år. To ganger (1994 og 1998) tok han Norge til VM-sluttspill. I januar i fjor overtok han som midlertidig landslagssjef etter at Åge Hareide sluttet. Etter Drillos comeback, har Norge vunnet åtte kamper, spilt to uavgjort og tapt tre ganger.

– Jeg er nøktern i forhold til det jeg har oppnådd. Det har vært såpass jevnt., og det kunne fort ha sett mye styggere ut for oss. To-tre av kampene vi har vunnet, kunne vi ha spilt uavgjort eller til og med tapt, sier Olsen.

Norge møter Island i Reykjavik i sin første kamp i EM-kvalifiseringen fredag. (ANB-NTB)

500 - Internal server error

Error message:
Transformation ended in error for request URI: /componada/component/show-esi/normal/football/magic/www.firda.no/51/5276546/2010-09-03T09:32:45Z when using style sheet component_xhtml2html.xsl. Masked exception is:
Problem transforming sheet: jar:file:/var/jetty/componada/Jetty_0_0_0_0_9002_componada.webapp.war__componada.webapp__.bdff6g/webapp/WEB-INF/lib/componada-xslt-1.178.jar!/xslt/component_xhtml2html.xsl

root cause:
org.xml.sax.SAXParseException: A DOCTYPE is not allowed in content.

, group
X-Trace-App: [componada ; tupplur.api.kunder.linpro.no ; Sun Feb 12 04:26:16 CET 2012] X-Trace-App: [corredor ; grundtal.api.kunder.linpro.no ; Sun Feb 12 04:26:16 CET 2012]

Mest lese no

...

Stengde hotell på dagen

Nyhende Branntilsynet: – Sjeldan at vi krev stenging på dagen. Les meir

...

Sogndal tok sigeren

Fotball Spelte treningskamp mot Fyllingsdalen klokka 14.00. Les meir

...

Rektor melder politiet

Nyhende Meiner dei har brukt for lang tid i etterforskinga. Les meir

...

Trugar staten med rettssak

Nyhende 420 kV-linja kom som ei bombe på innbyggjarar. Les meir


Tips oss

Tipstelefon: 57 83 33 33
SMS/MMS: fitips 2005
E-post: redaksjon@firda.no
Store filer og video sender du her
Telefaks: 57 20 53 12

Firda Media as

Mediehusleiar: Rolf Årdal
Etiske retningsliner for firda.no
Reglar for debattforum
Kopiering av innhald

Kundesenter

Kundesenter
Abonnement
Privatannonser
Privatannonser
Tilsette
Kontakt oss

Redaksjon

Sjefredaktør (konst.): Yngve Årdal
Redaksjonssjef: Yngve Årdal
Nyheits- og reportasjesjef: Trond Jan Grimeland
Nettansvarleg/kanalsjef: Eirik Grane
Nyheitsredaksjon: redaksjon@firda.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.