...
Håvard Bøkko. Foto: Tommy Gullord, Oppland Arbeiderblad)

Vurderer profflag

Skøytestjernen Håvard Bøkko innrømmer at han fristes av Peter Muellers nye profflag.

Publisert 31.08.2010 kl 09:26 Oppdatert 31.08.2010 kl 09:28

Tips ein venn på e-post:

...
Håvard Bøkko. Foto: Tommy Gullord, Oppland Arbeiderblad)

Men sier samtidig at det ikke er aktuelt å bryte med landslaget denne sesongen.

Norges tidligere landslagstrener, Peter Mueller, har fått med seg den amerikanske stjerneløperen Shani Davis på en ny proffsatsing.

Bøkko synes Muellers planer høres interessante ut, skriver Aftenposten og VG. Men hallingdølen understreker at det ikke vil være aktuelt å skifte lag denne sesongen.

– Det høres spennende ut, og jeg vil ikke utelukke noen ting, men jeg tar ingen avgjørelser før denne sesongen er over, sier Bøkko til Aftenposten.

Sportslig viktigst

– Det er veldig spennende planer de har satt i gang. Men denne sesongen går jeg 100 prosent for landslaget. Det er ikke aktuelt å bryte med landslaget nå.

23-åringen forteller at det sportslige opplegget vil være viktigst for hans avgjørelse om han skal fortsette på landslaget eller bli med på et profflag.

– I Nederland er det nesten bare profflag. Og hvis det skal bli noe av, må det være så bra at de beste norske løperne vil være med på det. Kanskje utenlandske i tillegg, sier Bøkko til VG.

– Det sportslige vil komme først. Jeg tror aldri at jeg blir rik av det. Det er det bare Kramer som blir, legger han til.

Bra opplegg

Bøkko poengterer at han føler han har valgt det beste sportslige opplegget nå med å gå for landslaget.

– I år virker opplegget veldig bra. Jeg har fått trent godt. Det er «nye» økter. Litt annen trening. Men mye av det samme som jeg hadde med Peter (Mueller), sier Bøkko, som tok bronse på 1500 meter i Vancouver-OL. (ANB-NTB)

Mest lese no

...

Stengde hotell på dagen

Nyhende Branntilsynet: – Sjeldan at vi krev stenging på dagen. Les meir

...

Bil gjekk nesten i sjøen

Nyhende Måtte sikrast med kjetting. Les meir

...

Dette får din kommune

Nyhende 7,9 millionar kroner er fordelt på kommunane i fylket. Les meir

...

Trugar staten med rettssak

Nyhende 420 kV-linja kom som ei bombe på innbyggjarar. Les meir


Tips oss

Tipstelefon: 57 83 33 33
SMS/MMS: fitips 2005
E-post: redaksjon@firda.no
Store filer og video sender du her
Telefaks: 57 20 53 12

Firda Media as

Mediehusleiar: Rolf Årdal
Etiske retningsliner for firda.no
Reglar for debattforum
Kopiering av innhald

Kundesenter

Kundesenter
Abonnement
Privatannonser
Privatannonser
Tilsette
Kontakt oss

Redaksjon

Sjefredaktør (konst.): Yngve Årdal
Redaksjonssjef: Yngve Årdal
Nyheits- og reportasjesjef: Trond Jan Grimeland
Nettansvarleg/kanalsjef: Eirik Grane
Nyheitsredaksjon: redaksjon@firda.no

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.